'' Hopp til hovedmeny Hopp til innhold Hopp til søk Hopp til kontaktinformasjon Forsiden
Folkeliv framfor kulturhuset.
Av:  Stord kommune
Publisert:  24.04.2009
Foto: Trond L. Onarheim
Oppdatert: 28.02.2014

Kulturtenester

Kulturtenester har tilhaldsstad i Leirvik sentrum med kontor i andre etasje i Stord kulturhus.

Ansvarsområde 

Drift av Stord kulturhus og Stord kommunale kino.

Kulturmidlar, tilskotsordningar, prisar og stipend, kulturvern, lokalhistorie, utsmykking, Den kulturelle skulesekken, fredskorpsarbeid og venskapskommunesamarbeid Stord - Comalapa.

Barne- og ungdomsteaterfestivalen, Falturlitu (nynorsk litteraturfestival), Ungdommens Kulturmønstring, fritidsklubbar.


Tilsette i Kulturtenester

Namn og funksjonKontaktinformasjon

Herdis Belsvik
Einingsleiar
Kinosjef

Telefon
53 49 69 58

E-postadresse
herdis.belsvik@stord.kommune.no

Guri Andresen Aksnes
Nestleiar
Kulturkonsulent

Telefon
53 49 69 63

E-postadresse
guri.aksnes@stord.kommune.no

Astrid Fylkesnes Halland
Saksbehandlar

Telefon
53 49 69 65

E-postadresse
astrid.fylkesnes.halland@stord.kommune.no

Aud Jorunn Mjånes
Fagansvarleg tilrettelagt fritid

Telefon
53 45 64 69 / 988 39 604

E-postadresse
aud.jorunn.mjanes@stord.kommune.no

Richard Evanger
Koordinator tilrettelagt fritid

Telefon
53 49 68 87

E-postadresse
richard.evanger@stord.kommune.no

Kristine Thorkildsen
Festivalkoordinator

Telefon
53 49 69 59 / 975 52 099

E-postadresse
kristine.thorkildsen@stord.kommune.no 

Gerd Synnøve Fladby
MIC-prosjekt

Telefon
53 49 69 60

E-postadresse
gerd.synnove.fladby@stord.kommune.no

Mette Klementsen
Sekretær
Billettsal/ kiosk
Mandagsklubben

Telefon
53 49 69 50

E-postadresse
mette.klemetsen@stord.kommune.no

Aud Reidun Solberg
Sekretær
Billettsal/ kiosk

Telefon
53 49 69 50

E-postadresse
aud.reidun.solberg@stord.kommune.no

Tore Hatlevik
Kulturhusvert
Brannvernleiar

Telefon
982 69 900

E-postadresse
tore.hatlevik@stord.kommune.no

Solfrid Heggøy Stavland
Kulturhusvert
Telefon
975 68 356
 
E-postadresse
solfrid.heggoy.stavland@stord.kommune.no
Terje A. Raunholm
Kulturhusvert 
Scene/ lysansvarleg

Telefon
412 52 980

E-postadresse
terje.andre.raunholm@stord.kommune.no

Hjalmar Taipale
Vaktmeister
Telefon
910 00 393

E-postadresse
hjalmar.taipale@stord.kommune.no
Gisle Østrem
Leiar Litlabø fritidsklubb

Telefon
53 49 67 93

E-postadresse
gisle.ostrem@stord.kommune.no
Astrid M. Skålevik
Leiar Harri fritidsklubb
Telefon 
99 31 67 99
Brit Helland
Leiar Onsdagsklubben
Telefon 
Ingrid B. Angeltveit
Leiar Mandagsklubben
Telefon 
91 16 13 32

Stord kulturhus

Kontakt Kulturtenester

Leiar
Herdis Elin Belsvik

Telefon
53 49 69 50

E-postadresse
kulturtenester@stord.kommune.no

Opningstid
Kontortida er måndag - fredag 08:00 til 15:30

Kulturhuset er ope alle dagar

.

Stord kommune
Rådhuset, Borggata 2
Postboks 304
5402 Stord
Kontonummer: 8420.07.00014
Kommunenr. 1221
Org.nr: 939866914

Telefon: 53 49 66 00
Telefaks: 53 49 66 01
E-post: post@stord.kommune.no
Organisasjonskart - adm
Kultur- og verdiplakat

Ansvarleg redaktør: Magnus Mjør
Nettredaktør: Emma Ölander Aadland
Teknisk ansvarleg: Leif-Arne Helland

Fairtrade-logo Miljøfyrtårn-logo MOT-logo Bu i sunnhordland-logo

 

Utvikla i samarbeid med: Sem & Stenersen PROKOM